Mobilizacijos Metodas

Mobilizacijos metodas yra pagrįstas gydymui skirtų pasyvių judesių taikymu, juos atliekant greitu arba lėtu tempu.
Kineziterapijos klinika mobilizacijos metodą taiko esant:
• nugaros ir sąnarių skausmams;
• galvos ir kaklo skausmams;
• stuburo patologijoms (tapslankstelinių diskų išvaržai, radikulitui, osteochondrozei ir t.t.);
• laikysenos sutrikimams;
• rankų bei kojų skausmams ir jų tirpimui.

Kineziterapijos klinikos specialistai prieš mobilizacijos procedūrą kruopščiai ištiria pacientą, įvertina jo laikyseną, eiseną, sąnarių paslankumą, testuoja raumenų jėgą ir ilgį, nustato pažeistą kūno vietą, pažeidimo priežastis ir tik tuomet pradeda taikyti tinkamiausias gydymo technikas.

Atsižvelgiant į pažeidimą, atliekama sąnarių arba stuburo mobilizacija. Ji gali būti taikoma ją derinant ir su kitomis gydymo metodikomis.

Sąnarių mobilizacija – lėtų judesių atlikimas, gydant sąnarių pažeidimus, jų skausmą ir atsiradusį judesio ribotumą.
Sąnarių mobilizacija tikslas – atkurti bendrą sąnario judesį, normalizuoti sąnarinių paviršių slydimą vienas kito atžvilgiu, atkurti normalų, neskausmingą judesį. Mobilizacijos efektingumas ir įvairios technikos taikomos atsižvelgiant į paciento atsaką.

Sąnarių mobilizacija yra veiksminga:
• norint numalšinti skausmą;
• atpalaiduoti susidariusią įtampą galvos, kaklo, stuburo, dubens, šonkaulių, pėdos ar riešo srityje;
• gydymui po sporto traumų;
• fiziškai neaktyvių bei vyresnio amžiaus žmonių gydymui.

Mobilizacijos technika gali būti gydomas vienas ir daugiau nei vienas sąnarys, pasitelkiama išorinė jėga ant sąnario, taip pat raumens aktyvavimo technikos, esant sąnario disfunkcijai, kai nėra normalių sąnarių judesių.

Mobilizacijos metu pacientas turi būti atsipalaidavęs. Procedūra pradedama nuo poilsio padėties, o atliekant mobilizacijos judesius abi specialisto rankos turi būti kuo arčiau viena šalia kitos.

Procedūros metu taikomas osciliacinis (svyravimo) ir nepertraukiamas mobilizacijos metodas.

Kineziterapijos klinikos specialistai laikosi principo, jog taikant mobilizaciją, pacientui neturi skaudėti, todėl, pajutus diskomfortą, skausmą, procedūra bet kada gali būti sustabdoma.

Stuburo mobilizacijos tikslas – atliekant lėtus judesius atkurti arba sustiprinti nugaros sąnarių funkciją.

Kineziterapijos klinikoje nugaros skausmų gydymui yra taikoma Maitland metodika, kuri paremta individualiai kiekvienam pacientui parinktų judesių terapija, kurios metu itin kruopščiai atliekamas paciento vertinimas.

Pagal Maitland koncepciją Kineziterapijos klinikoje dirbantys specialistai pirmiausia įsiklauso į paciento nusiskundimus, įvertina jo ligos istoriją, pakartotinai ištiria pacientą apžiūros metu. Tik tuomet parenkamas konkretus gydymo veiksmų planas, kuris eigoje gali būti koreguojamas. Atliekant terapinius judesius nuolat įsiklausoma į pacientą ir kiekvienos procedūros metu pritaikomos tokios gydymo technikos, kurios duotų didžiausią ilgalaikį efektą ir padėtų pacientui greičiau sugrįžti į visavertį gyvenimą.

Šios metodikos pagrindas – stuburo sąnariuose sukuriami pasyvūs judesiai. Judesių pagalba padidinamas tarpsąnarinis ir tarpslankstelinis judėjimas, atstatomos sutrikusios funkcijos, sumažinamas nugaros skausmas.

Maitland metodika padeda esant:
• apatinės nugaros dalies ir disko skausmams bei pažeidimams;
• problemoms, susijusioms su kakline stuburo dalimi;
• artritui;
• galvos, nugaros skausmams;
• įvairaus pobūdžio nervų dirginimams.

Maitland koncepcija dažnai yra taikoma reabilitacijai po operacijos bei sporto traumų gydymui.

Copyright 2017. Visos teisės saugomos