The page is being translated to English.

For now, please use google translator. Thank you for understanding

Manualinė Terapija – kas tai?

Manualinė terapijagydymo metodas, kai specialistas, vadovaudamasis tiksliomis instrukcijomis, rankomis atlieka judesius, kurių efektas – skausmo malšinimas; minkštųjų audinių atpalaidavimas, raumenų aktyvavimas bei judesių laisvės sugrąžinimas.

Manualinės terapijos metu naudojamos įvairios judesių technikos. Vienos pagrindinių – darbas su minkštaisiais audiniais (pavyzdžiui, raumenimis). Tam gali būti pasitelkiami masažo judesiai, kurie atpalaiduoja raumenis, suaktyvinama kraujotaką, išjudina randinį audinį, palengvina skausmą.

Manualinėje terapijoje taip pat naudojamos mobilizacijos bei manipuliacijos technikos – įvairaus greičio, jėgos, amplitudės judesiai, kurių metu, judinant kaulines struktūras bei sąnarius, sukuriamas neurofiziologinis efektas, padedantis atlaisvinami aplink juos esančius audinius bei mažinti skausmą.

Manualinės Terapijos metodikos

Pagrindinė manualinės terapijos metodika, su kuria dirba Kineziterapijos klinika – Maitland metodika.

Geoffrey Douglas Maitland – legendinis australų kineziterapeutas, buvo vienas pirmųjų sveikatos priežiūros specialistų pasaulyje, ypatingai didelį dėmesį skyręs paciento ištyrimui ir klinikiniam mąstymui. Vėliau, jo pradėtus darbus perėmė IMTA (Tarptautinė Maitland Mokytojų Asociacija), kuri susistemino jo įžvalgas ir metodus bei susiejo juos naujausiais moksliniais atradimais ir sukūrė užbaigtą koncepciją, kuri yra pastoviai tobulinama ir šiandien, atsižvelgiant į naujausius mokslinius tyrimus ir klinikinę praktiką.

Svarbiausias Maitland metodikos elementas – ne technika, o dėmesys pacientui ir nuolatinis jo stebėjimas bei vertinimas. Specialistas, dirbantis pagal Maitland koncepciją, didelį dėmesį skiria paciento savijautai, jo nusiskundimams bei reakcijai į jo atliekamus veiksmus.

Kineziterapijos klinikos specialistas, atlikdamas manualinę terapiją pagal Maitland metodiką, ne tik įvertina paciento ligos istoriją, bet ir rankų judesiais nustato jo raumenų, sąnarių būklę, atlieka raumenų disbalanso analizę, analizuoja, kaip valdomi judesiai.

Tolimesnis gydymas taip pat atliekamas įsiklausant į pacientą ir kiekvieną kartą jam parenkant tinkamiausius manualinės terapijos veiksmus. Nuolatinis vertinimas (prieš procedūrą, jos eigoje, po procedūros, praėjus kuriam laikui po terapijos) leidžia stebėti taikomų judesių veiksmingumą ir nuolat peržiūrėti, tobulinti gydymo metodiką.

Maitland manualinė terapijos metodas dažniausiai yra pasitelkimas reabilitacijai po galūnių traumų ar operacijų, sporto terapijoje bei reumatologijoje.

Paciento gydymas naudojant manualinę terapiją

Manualinė terapija pasitelkiama esant:

 • kaklo skausmui;
 • nugaros skausmui;
 • krūtinės ląstos skausmui;
 • galvos skausmui;
 • šlaunikaulių skausmui (reabilitacijai po klubo sąnario traumos, operacijos);
 • kelių skausmui (reabilitacijai po kelio sąnario traumos, operacijos);
 • sąnarių skausmui (lėtinis kulkšnies skausmas, kulkšnies artritas, reabilitacija po kulkšnies operacijos);
 • peties skausmui.
 • raumenų sąstingiui ir skausmui
  Bei daulgeliui kitų probelmų. Daugiau, apie visas mūsų gydomas ligas ir patologijas galite rasti čia: