Sporto kineziterapija

Kineziterapijos klinikos specialistai yra sukaupę ilgametę patirtį sporto kineziterapijoje, kurią taiko sportinių traumų gydymui ir prevencijai.

Kineziterapijos klinika gydo šias, dažniausiai pasitaikančias sporto traumas:

  • raiščių, raumenų ir sausgyslių patempimas, menisko plyšimas, raiščio trūkimas (dažnas tarp bėgikų);
  • įvairios peties traumos (dažnos tarp teniso, tinklinio, beisbolo žaidėjų, plaukikų, svorių kilnotojų);
  • kulkšnies sausgyslių ar raiščių patempimas arba plyšimas (dažnas tarp krepšinio, futbolo, ledo ritulio, tinklinio žaidėjų);
  • alkūnės pažeidimai (dažni tarp teniso žaidėjų);
  • raumenų patempimai (dažni tarp krepšinio, futbolo žaidėjų);
  • apatinės nugaros srities pažeidimai (dažni tarp bėgikų, dviratininkų, tenisininkų ir krepšinio žaidėjų);
  • Achilo sausgyslės pažeidimai (dažni tarp bėgikų, šuolininkų).

Atsižvelgiant į sportininko traumos pobūdį, jo būklę, kineziterapijos specialistas kiekvienam pacientui parenka jam efektyviausią gydymo metodą ar jų derinį.

Kineziterapijos klinika sportinių traumų gydymui pasitelkia šiuos metodus:

Specialūs konkrečių sporto traumų gydymui pritaikyti kineziterapijos pratimai

Sportininkų reabilitacijoje po traumų dažniausiai pasitelkiami kineziterapijos pratimai, skirti stiprinti raumenis, atpalaiduoti juos po pažeidimo bei pagerinti jų lankstumą. Šie pratimai padeda padidinti pažeistų raumenų tonusą, jėgą, judesių amplitudę, pagreitinti gijimą. Atsižvelgiant į traumos ar pažeidimo pobūdį, taip pat gali būti taikomi tempimo pratimai, kurie padeda atgauti prieš traumą turėtą raumenų ilgį. Specialūs fiziniai pratimai sportininkui taip pat leidžia susigrąžinti ištvermę, jėgą, koordinaciją.

Sportinis masažas

Atliekant sportinį masažą, pagerėja kraujotaka, kraujo patekimas į pažeistas vietas, todėl greitėja gijimo procesas. Sportinis masažas taip pat padeda sumažinti randinį audinį, todėl sportininkas greičiau atgauna įprastą judesio amplitudę, sumažėja pažeistos vietos skausmas. Toks masažas gali būti atliekamas ir traumos reabilitacijos metu, ir sportininkui ruošiantis varžyboms, treniruočių  metu, norint sustiprinti sportininko sąnarius, raiščius, raumenis, kad turėta trauma netrukdytų pasiekti gerų rezultatų ir padėtų išvengti galimų traumų ateityje.

Pratimai su medicininiais kamuoliais bei nestabiliomis platformomis

Sporto kineziterapijoje pasitelkiami medicininiai kamuoliai bei nestabilios platformos lavina sportininkų, patyrusių traumą ar operaciją, koordinaciją, stiprina  raiščius, kojų sąnarius, giliuosius raumenis. Pratimai su kamuoliu yra veiksmingi nugaros skausmo mažinimui, stiprina apatinius ir viršutinius stuburo raumenis.

Kineziterapija, taikant elastinio pasipriešinimo gumas

Kineziterapija su elastinio pasipriešinimo gumomis padeda sportininkams greičiau gyti po raumenų, sausgyslių, sąnarių pažeidimų. Specialūs pratimai pagerina sąnarių paslankumą, sustiprina giliuosius raumenis, sumažina skausmą. Dėl pratimų su elastinėmis gumomis specifikos, sportininkai gali atlikti įvairias procedūras, skirtas konkrečioms raumenų grupėms, todėl šis metodas efektyvus ne tik sportininkų reabilitacijoje, bet ir traumų prevencijoje, nes leidžia sustiprinti silpnus, pažeidžiamus audinius ir išvengti galimų traumų.

Manualinė terapija (Maitland metodika)

Sporto kineziterapijoje plačiai taikoma Maitland manualinės terapijos  metodika, kurios metu  specialistas atidžiai įvertina sportininko ligos, traumų istoriją, rankų judesiais nustato jo raumenų, sąnarių būklę, atlieka raumenų disbalanso analizę, analizuoja, kaip valdomi judesiai ir tik po išsamaus vertinimo pradeda taikyti specialius judesius.  Kiekvienos judesio eigoje įsiklausoma į sportininko nusiskundimus, reakcijas. Procedūros metu specialūs manualinės terapijos judesiai yra parenkami atsižvelgiant į paciento atsaką. Nuolatinis sportininko vertinimas leidžia nuolat peržiūrėti gydymo taktikas, tobulinti metodiką, kad sportininkas galėtų kaip galima greičiau sugrįžti į sportinę veiklą.

Teipavimas

Sporto kineziterapijoje dažnai taikomas kinezioteipavimas. Atsižvelgiant į sportininko traumą, ant pažeistos vietos klijuojamos specialios, itin elastingos, tvirtos juostos ar pleistrai. Pakeldami odą jie ne tik sumažina uždegiminį procesą, skausmą, bet ir atlieka stabilizavimo funkciją. Teipas dėl savo unikalių savybių leidžia pažeistai galūnei išlaikyti pilną judesio amplitudę, sustiprinti skausmingus, pilnai nefunkcionuojančius audinius, todėl po nedidelės traumos sportininkas gali vėl sugrįžti į sportą.

Profesionali sporto kineziterapija, taikant skirtingus metodus, gali padėti sportininkui per kuo trumpesnį laiko tarpą atgauti savo fizinę būklę, laisvą kūno judėjimą ir suteikia galimybę jam greičiau sugrįžti į aktyvią sportinę veiklą.

Copyright 2017. Visos teisės saugomos