Manualinė Terapija

Kineziterapijos klinika įvairių judėjimo, viršutinių ir apatinių galūnių, nugaros, kaklo, dubens srities sutrikimų gydymui, skausmo šiose srityse mažinimui pasitelkia manualinę terapiją.

Manualinė terapija – tai gydymo metodas, kai specialistas, vadovaudamasis tiksliomis instrukcijomis,  rankomis atlieka pratimus, padedančius atstatyti sąnarių ir slankstelių padėtį, raumenų, minkštųjų audinių jėgą bei sugrąžinti judesių laisvę.

Manualinės terapijos metu naudojamos įvairios judesių technikos. Vienos pagrindinių – darbas su minkštaisiais audiniais (pavyzdžiui, raumenimis). Tam gali būti pasitelkiami masažo judesiai, kurie atpalaiduoja raumenis, suaktyvinama kraujotaką, išjudina randinį audinį, palengvina skausmą.

Manualinėje terapijoje taip pat nudojamos mobilizacijos bei manipuliacijos technikos – įvairaus greičio, jėgos, amplitudės judesiai, kurių metu atstatoma kaulų ir sąnarių padėtis, atlaisvinami aplink juos esantys audiniai, mažinamas skausmas.

Manualinė terapija pasitelkiama esant:

  • kaklo skausmui;
  • nugaros skausmui;
  • krūtinės ląstos skausmui;
  • galvos skausmui;
  • šlaunikaulių skausmui (reabilitacijai po klubo sąnario traumos, operacijos);
  • kelių skausmui (reabilitacijai po kelio sąnario traumos, operacijos);
  • sąnarių skausmui (lėtinis kulkšnies skausmas, kulkšnies artritas, reabilitacija po kulkšnies operacijos);
  • peties skausmui.

Pagrindinė manualinės terapijos metodika, su kuria dirba Kineziterapijos klinika – Maitland metodika.

Svarbiausias Maitland metodikos elementas – ne technika, o dėmesys pacientui ir nuolatinis jo  stebėjimas bei vertinimas. Specialistas, dirbantis pagal Maitland koncepciją, didelį dėmesį skiria paciento savijautai, jo nusiskundimams bei reakcijai į jo atliekamus veiksmus.

Kineziterapijos klinikos specialistas, atlikdamas manualinę terapiją pagal Maitland metodiką, ne tik įvertina paciento ligos istoriją, bet ir rankų judesiais nustato jo raumenų, sąnarių būklę, atlieka raumenų disbalanso analizę, analizuoja, kaip valdomi judesiai.

Tolimesnis gydymas taip pat atliekamas įsiklausant į pacientą ir kiekvieną kartą jam parenkant tinkamiausius manualinės terapijos veiksmus. Nuolatinis vertinimas (prieš procedūrą, jos eigoje, po procedūros, praėjus kuriam laikui po terapijos) leidžia stebėti taikomų judesių veiksmingumą ir nuolat peržiūrėti, tobulinti gydymo metodiką.

Maitland manualinė terapijos metodas dažniausiai yra pasitelkimas reabilitacijai po galūnių traumų ar operacijų, sporto terapijoje bei reumatologijoje.

Copyright 2017. Visos teisės saugomos