Kinezioterapinis ir Sportinis Teipavimas

Kineziterapijos klinika reabilitacijai po tam tikrų operacijų, traumų bei jų prevencijai naudoja kinezioteipavimą bei sportinį teipavimą – terapinę procedūrą, kai, siekiant sumažinti įvairų skausmą, raumenų, sąnarių, raiščių, sausgyslių, nugaros traumoms gydyti, pagerinti kraujotaką, koreguoti laikyseną naudojami specialūs itin ploni, elastingi pleistrai, lipnios juostos.

Kinezioteipai, pagaminti iš 100 proc. medvilnės, tvirtai prisitvirtina, tačiau leidžia odai kvėpuoti, yra atsparūs vandeniui ir gali būti naudojami 24 valandas per parą iki 5 dienų, net ir užsiimant aktyvia sportine veikla.

Ilgametę kineziteipavimo bei sportinio teipavimo patirtį turintys Kineziterapijos klinikos specialistai, atsižvelgdami į pažeidimą, paciento savijautą, jo aktyvumą, parenka kiekvienam individualiai pritaikytą teipavimo metodiką.

Atsižvelgiant į pažeidimą ir norimą poveikį, teipuojamos šios kūno dalys: riešas, plaštaka, alkūnė, pečiai, kaklas, nugara, koja, pėda, pilvas.

Sumažina skausmą

Nors su juosta nenaudojami jokie vaistai ir joje nėra jokių papildomų pridėtinių aktyviųjų medžiagų, kineziologinė juosta gali veiksmingai šalinti ūmius bei lėtinius skausmus. Jos elastingumas šiek tiek pakelia odą, todėl audiniuose iš karto sumažėja slėgis. Juosta, stimuliuodama skaudamą vietą, blokuoja skausmo signalus, kurie patenka į smegenis. Tai ypač veiksminga esant „šviežioms“ traumoms, kai skausmo intensyvumas yra neproporcingas traumos sunkumui.

Sumažina patinimą ir uždegimą

Užklijuota juosta sumažina slėgį limfodrenažo kanaluose, padidina skysčių ir kitų medžiagų, besirenkančių sužeistame plote, pašalinimą, todėl mažėja uždegiminis procesas, patinimas. Kinezioteipavimas efektyviai taikomas ne tik sportinių traumų gydymui, bet ir pooperaciniam gijimui.

Pagreitina mėlynių ir kraujosruvų gijimą

Kinezioteipavimas padeda pašalinti po oda po sumušimų susikaupusį kraują. Užklijuota juosta sukuria „pakėlimo efektą“, kurio metu sumažinamas poodinis spaudimas, leidžiama kraujui ir limfai geriau nutekėti iš pažeistos vietos, todėl mažėja sumušimo patinimas, greitėja gijimas, sumažėja skausmas.

Apsaugo ir (arba) sumažina raumenų spazmus bei mėšlungį

Kinezioteipo pagalba padidinama maistinių medžiagų, deguonies apykaita bei tiekimas į dažnai apkraunamus ar pavargusius raumenis ir taip padedama išvengti ar sumažinti raumenų spazmus, mėšlungį, atsirandantį po didesnio fizinio aktyvumo.

Sustiprina raumenis, padidina silpnų raumenų tonusą

Kinezioteipavimas ne tik padeda palaikyti raumenis, bet taip pat gali pagerinti raumenų aktyvavimą, leidžia greičiau gyti po traumos ar operacijos bei atlikti reabilitacijai skirtus pratimus. Juostos leidžia iš karto pagerinti laikyseną bei mobilumą. Kineziologiniai pleistrai naudojami ne tik sustiprinti raumenis po traumų, bet ir pritaikomi besilaukiančioms moterims. Kinezioteipavimas sustiprina pilvo raumenis, padeda nugarai lengviau išlaikyti didėjantį svorį, sumažina nugaros skausmus.

Greitesnis pernelyg apkrautų raumenų atstatymas

Nuovargis, pernelyg apkrauti raumenys pradeda kaupti šalutinius produktus (pvz., pieno rūgštį), dėl kurių atsiranda skausmas, apribojantis galimybes toliau sportuoti. Tam tikruose kūno plotuose klijuojama juosta padeda greičiau pasišalinti šalutiniams produktams, leidžia raumenims greičiau atsigauti.

Neapribodama judesių spektro stabilizuoja sužalotus raumenis ir sąnarius

Juostos elastingumas bei įvairūs taikymo būdai leidžia stabilizuoti sužalotus raumenis, sąnarius ir tuo pačiu metu neapriboti jų judesių. Sportinis raumenų teipavimas naudojamas ir kaip prevencinė priemonė sporto traumų profilaktikai, ir traumų reabilitacijai.

Padeda sportininkams išlaikyti aktyvumą net ir po traumų

Sportinio teipavimo pagalba sportininkai gali išlikti konkurencingi net ir po traumų. Priklausomai nuo to, kaip ji naudojama, kineziologinė juosta gali užkirsti kelią pernelyg dideliam pažeidžiamų raumenų įsitempimui ar sutrumpėjimui. Sąnarius ir raumenis stabilizuojančios savybės bei juostos elastingumas padeda sportininkams išnaudoti pilną judesio amplitudę. Kartu su skausmą malšinančiomis ir priešuždegiminėmis savybėmis, juotos suteikia galimybę sportininkams tęsti treniruotes ir (arba) varžytis, kol jų traumos dar tik gyja.

Copyright 2017. Visos teisės saugomos