Gydymas Padėtimi

Kineziterapijos klinika judesių funkcijos po traumos ar operacijos atstatymui taiko gydymą padėtimi.

Gydymas padėtimi tai – pasyviosios kineziterapijos metodas, pagrįstas kūno padėties keitimu, naudojant specialias pagalbines priemones (stalą, volelius, pleistrą). Taikant šį metodą, paciento kūnas pastatomas į tam tikrą padėtį, kad būtų sumažintas konkrečioms kūno dalims tenkantis krūvis.

Gydymas padėtimi taikomas esant:

  • kaklo ir nugaros pažeidimams bei skausmui;
  • galūnių pažeidimams ir skausmui;
  • paralyžiui;

Gydymas padėtimi dažnai pasitelkimas ankstyvojoje reabilitacijoje po įvykusios traumos, atliktos operacijos. Naudojant specialius volelius pažeistos kūno pusės galūnėms suteikiama fiziologinė padėtis. Sutrumpėjusių raumenų padėtis gali būti koreguojama panaudojant specialius įtvarus.

Gydymas padėtimi apsaugo pacientą nuo pragulų, padeda mažinti besivystantį spastiškumą (raumenų įtampa, kai jie visą laiką yra susitraukę, sustingę, nelankstūs, nusilpę), skausmą.

Šis metodas ankstyvosios reabilitacijos metu suteikia geriausią efektą jį taikant kartu su kineziterapijos pratimais, skirtais sustiprinti pažeistos ir sveikos kūno pusės galūnes. Iš karto po traumos pacientas dar nemoka valdyti pažeistos kūno pusės, atsiranda griuvimo tikimybė, todėl kartu su gydymu padėtimi naudojami ir pusiausvyros bei balansavimo pratimai.

Gydymas padėtimi taip pat pasitelkiamas ir reabilitacijai po paralyžiaus, atsiradusio po stuburo traumos ar insulto. Tuo metu, kai ligonis yra lovoje itin svarbu, kad paralyžuotoms galūnėm būtų suteikta taisyklinga padėtis.

Įvairūs tyrimai rodo, jog gydymą padėtimi taikant ankstyvuoju reabilitacijos periodu galima išvengti galūnės deformacijos, kontraktūros (sąnario raumens susitraukimo dėl minkštųjų audinių arba nervų pažeidimo, kuris ilgam laikui gali apriboti judesius). Todėl po traumos ar operacijos būtina kuo anksčiau pradėti gydymą.

Ankstyvas pažeistos galūnės fiksavimas vienoje padėtyje, formuojant taisyklingą judesį, padės pacientui greičiau atgauti judėjimo laisvę ir sugrįžti į įprastą gyvenimą.

 

Copyright 2017. Visos teisės saugomos