The page is being translated to English.

For now, please use google translator. Thank you for understanding

Turbūt daugeliui ne naujiena, kad tradicinė vakarų medicina dažniausiai remiasi simptomų, tačiau ne jų priežasties gydymu. Svarbu suprasti, kad labai dažnai problemą sukelia ne patologija (liga), o tiesiog tam tikrų organizmo sistemų disbalansas ar disfunkcija. Tracidinė medicina diagnozuoja ir gydo ligas, tačiau ne funkcinius sutrikimus, dėl ko paprastai gydoma medikamentai ar net operuojant, taip siekiant panaikinti arba kontroliuoti simptomus, o ne stengiantis pašalinti esminę simptomų priežastį. Kartais simptomų mažinimas yra būtinas, pavyzdžiui ūmaus skausmo malšinimas siekiant palengvinti paciento būklę bei sumažinti nervų sistemos dirglumą, arba tinimo mažinimas norint sudaryti tinkamas sąlygas traumai gyti. Tačiau tik simptominis gydymas dažnai ne tik neišsprendžia pagrindinės problemos, bet ir gali sukelti antrinius sutrikimus.

Vis dėlto moderni medicina ir jos šakos, tokios kaip funkcinė neurologija turi įvairius metodus, gydyti ne simptomus, o pačią problemą. Šių metodų veiksmingumas dažnai yra greitas, o jų pagalba galima efektyviai gydyti platų spektrą funkcinių problemų: griaučių ir raumenų, virškinimo, hormonų sistemų bei emocines disfunkcijas, tarp kuriu dažnai ir nepagydomomis laikomas ligas, tokias kaip migrena, įvairūs galvos skausmai bei svaigimai, dėmesio deficito ir hiperaktyvumo sindromas (ADHD) ir kt.

Norint tinkamai gydyti esminę problemą, būtina gerai išmanyti organizmo funkcinius ryšius ir suprasti, kokią įtaką gydydami vieną disfunkciją, darome kitoms organų sistemoms. Kiekviena kūno disfunkcija ne tik sukelia simptomus, tačiau ir perkrauna kitas organizmo sistemas ir sukelia naujas problemas. Kitaip tariant, esant disfunkcijai ar silpnai grandžiai, kitos organų sistemos arba raumenys turi tą nepakankamumą kompensuoti, taip tik dar didindami esamą perkrovą. Todėl būtina gydyti ne tik pačią problemą, tačiau ir nustatyti priežastis, dėl kurių ši problema išsivystė. Tam atlikti yra būtinas nuodugnus ištyrimas. Funkcinė neurologija pasižymi unikaliu ištyrimu, kurio pagalba galima nustatyti, kurios problemos yra pirminės (ir sukelia kitas disfunkcijas), o kurios tik kompensacinės (ir atsirado dėl pirminės problemos). Tik nustačius patologijos atsiradimo priežastis galima parinkti tinkamą gydymą joms išspręsti.