Kineziterapija, naudojant nestabilias platformas

Kineziterapijos klinika savo pacientų reabilitacijai po įvairių traumų, operacijos, sergant sąnarių ligomis, raiščių, raumenų stiprinimui bei koordinacijai gerinti pasitelkia kineziterapiją su nestabilimis platformomis.

Kineziterapija su nestabiliomis platformomis – tai specialūs pratimai, kurių atlikimui pasitelkiamos priemonės, kūnui suteikiančios nestabilią padėtį. Šie pratimai atliekami pacientui naudojant savo  kūno svorį.

Pratimai su nestabiliomis platformomis pasitelkiami esant:

  • čiurnos ir kitoms kojų traumoms;
  • vestibiulinio aparato sutrikimams;
  • sąnarių, raiščių pažeidimams;
  • po traumos susilpnėjusiems raumenims;
  • netaisyklingai laikysenai;
  • nugaros skausmams.

Pusiausvyros ir koordinacijos pratimai su nestabiliomis platformomis stiprina čiurnos, pėdos, nugaros raumenis, treniruoja vestibiulinį aparatą, kuriam sutrikus gali pradėti skaudėti galvą, nugarą, kaklą.

Pratimai ant nestabilių platformų gali būti taikomi stuburo iškrypimų, laikysenos sutrikimų gydyme, nes balansuojant ant nestabilaus paviršiaus gerėja pusiausvyra bei laikysena.

Kineziterapijos su nestabiliomis platformomis metu taip pat gali būti naudojamos ir papildomos priemonės, kurios pasunkina ar palengvina pratimo atlikimą. Tai gali būti svarmenys, kamuoliai, elastinės gumos ir pan.

Nestabili platforma, jos nestabilumo lygis ir su ja atliekami pratimai pacientui parenkami individualiai, įvertinus jo fizinį pajėgumą, pažeidimo ar ligos sudėtingumą, įvairius kitus fizinės būklės rodiklius.

Copyright 2017. Visos teisės saugomos